Tereos TTD cukry

Tereos TTD, a. s. je největším výrobcem cukru a lihu v České republice. V roce 2016 mě zástupce společnosti oslovil s požadavkem na redesign základní řady spotřebitelských balení: Obalový design a katalog pro jednokilové Krupice, Krystal a Moučka. Po úspěšném dokončení těchto obalů jsme pokračovali hygienickým balením (4g sáčky) a 1kg cukr Kostky a také 0,5kg balení v retro designu. Na konci roku již byl cukr k dispozici v regálech obchodů v nových obalech s moderním designem. Dílo se završilo nafocením celého portfolia výrobků cukrovaru a grafickou přípravou katalogu v českém a anglickém jazyce.

Obalový design a katalog

Obalový design a katalog

Obaly do určité míry vycházely ze staršího designu, kdy jsem zachoval barevnost (Pantone barvy) a téma ilustrovaných nápojů a zákusků. Ty jsou však kompletně překresleny do mnohem modernější podoby, jsou na pohled „chutnější“ a lákavější. Design na obalech je jemný, nekřiklavý a přitom dostatečně výrazný.

Vedle základních 1kg balení jsem připravil návrhy grafiky a data pro 10kg přebaly a také hygienická balení – obaly po 4 gramech.

Obalový design - Tereos TTD cukr Krupice

Obalový design - Tereos TTD cukr Krystal

Obalový design - Tereos TTD cukr MoučkaObalový design - Tereos TTD cukr KostkyObalový design - Tereos TTD kartonyObalový design - Tereos TTD hygienické balení

Katalog produktů – Sales folder

Brožura Tereos TTD - katalog produktů

Nabídka produktů v cukrovarech Tereos TTD


Obalový design: portfolio grafických prací